Contacto:+34-986.858.605
Instaappointment Image

Finalistas da VII Edición do Certame de Relato Curto

Principal  /  VII Certame  /  Finalistas da VII Edición do Certame de Relato Curto

6.Mai, 2019 0 VII Certame

Finalistas da VII Edición do Certame de Relato Curto

Segundo as bases, publicamos a relación de finalistas do VII Certame de Relato Curto da FANPA.

Nesta edición presentáronse 1 296 relatos, que supoñen arredor dun 20% máis de relatos con respecto á VI Edición, dos cales, foron seleccionados 120 que formarán parte do libro de cuxa edición se ocupará a editorial Kalandraka.

Por outra banda, de entre estes 120 sairá o gañador/a e os finalistas destacados de cadansúa categoría, que se darán a coñecer só e directamente no propio acto da entrega de premios. Por tanto, todos/as seleccionados quedan desde este momento convocados ao acto de entrega de premios no que cada participante recollerá o seu diploma, un exemplar do libro que conterá o relato de cada un e, se for o caso, o premio correspondente.

 

Concha BlancoNo acto de entrega acompañaranos a escritora Concha Blanco e o ilustrador Ramón Trigo. Será unha boa ocasión para solicitarlles unha dedicatoria persoal.

 

A Entrega de Premios será:

 

  • Día: 31 de maio de 2019
  • Lugar: auditorio do Pazo de Cultura de Pontevedra
  • Hora: 19.00 h

Primaria

 

Hugo Araújo López
Leire Bernardez Prado
Sira Bouzón Bouzón
María Bouzón Fernández
Pablo Brión Alvarado
Christian Cabaleiro Otero
Iago Cabaleiro Pazos
Marina Cabral García
Iker Calvo Varela
Iris Collazo Cortegoso
Lucas Cortegoso Formigo
Cristina Ling Costa Diz
Artai Costas Fragueiro
Noa Delgado Durán
Alicia Fernández Fernández
Juan Jose Gil Zambrano
Jorge Giráldez Zapatero
Iker Gondar Poceiro
Paula González Dominguez
Estela González Fernández
Pedro Grosso Aybar
Ainhoa Guisande Fernández
Carla Herrero Suárez
Alicia Leis Gómez
Noa López Fermoso
Mateo López Santiago
Luca Lorenzo Pérez
Julia Lorenzo Portas
Xiana Martínez Couñago
Yanet Méndez Gómez
María Moldes Entenza
Olalla Montilla Villar
Andrea Núñez Borregueiros
Martiño Ojea Troncoso
Laura de la Osa Piñeiro
Marta Pazos Castro
Xoel Pereiras Calvo
Javier Portabales Acebedo
Aarón Poza Filgueira
Valentina Ríos Gandón
Inés Ríos Monge
Abril Rodríguez Cabral
Daniela Rodríguez Martínez
Rafael Roger Moes González
Alberto Sánchez Guzmán
Lois Sanmartín Valiño
Marcos Silva Rodríguez
Xulia Teixeira Rey
Luís Trabazo Rey
Alicia Trincado Torres
Sofía Val Núñez
Miguel Varela Guzmán
Rebeca Vidal Mariño
Xiana Vilariño García

Secundaria

 

David Alján Lusquiños
Nerea Almeida Nieves
Ariadna Álvarez Ramírez
Yashira Álvarez Ramírez
Jaime Blanco Fernández
Marcos Boullosa Álvarez
Ana Barrera Novas
Schihanna Romira Briceño Feijoó.
María Calvar Giráldez
Irene Candeira Noguerol
Nuria Costas Misa
Paula Diz Parrondo
Paula Domínguez Barreiro
Héctor Dorribo Vázquez
Clara Durán Sánchez
Valeria Estévez López
Leire Gil Justo
Noelia González Lourenço
Pablo Gómez Muiños
F. Ezzahra Ibrahimi Barnossi
Estela Muíños Gargamala
Marta Muíños Gargamala
Lucía Pedreira Collazo
Teo Redondo Lorenzo
Luna Rodríguez Lojo
Noelia Rosendo Acuña
Naira Sebastián Allocati
Sara Usera Alonso
Ainara Villanueva Núñez

Bacharelato

 

Lucía Álvarez Álvarez
Ainara Álvarez Ramírez
Carmen Carbó Otero
Brais Costas Fragueiro
Sara Faro Lubiáns
Rubén Giráldez González
Mateo González Márquez
Gustavo López Leyenda
Anthuanet Marcia Malca Gamarra
Francisco Javier Martinez Ventin
Naima Mera Villar
Andrea Prado Pereira.
Verónica Silva Folgar
Ángel Vidal Rodríguez

Adultos

 

María del Mar Caneda Estévez
Eva Castro Outeiriño
Carla Sandrina Cerqueira Oliveira
Beatriz Coira Ríos
Manuel Cuervo Soto
Maria Dios Fernández
Tamara Fernández Amosa
Antonio Ferrer Moreira
Soledad García Riveiro
M. Rosario Golmar Saavedra
María Fátima González Comesaña.
Damián Guede Otero
María Teresa Iglesias Yugat
Pablo Nogueira Campo
Josefa Ortigueira Pérez
Martiño Riera Rodríguez
Eduardo Rodríguez Saiz
Gabriel Romero de Ávila Cabezón
Óscar Sabín Fernández
Beatriz Somoza Pires
Virginia Suárez Iglesias
María Torres Barreiro
Faustino Ucha Alvariñas

 

Reiteramos que a data de entrega de premios é o 31 de maio do 2019, ás 19 horas, no auditorio do Pazo de Cultura. Coma sempre o nome dos gañadores e os 20 finalistas destacados darase a coñecer o día da entrega de premios no que vos esperamos ver a todos.

Parabéns aos seleccionados de grazas pola participación.

 


Os comentarios están pechados